آشنای با روش تهیه اسپاگتی روغن زیتون و سیر. مدت ��مــان طـــــــبخ : 10 دقیقه. مناسب برای تعداد : 4 نفر. جدول ارزش غـذایی. کالری برای یک نفر : 129 کالری. چربی برای یک نفر : 8. 20 گرم. پروتئین برای یک نفر : 2. 00 گرم. کربوهیدرات برای یک نفر : 12. 50 گرم. مواد لازم جهت تهیه اسپاگتی روغن زیتون و سیر1. روغن زیتون: 125 میلی لیتر. 2. سیر له شده: 3 حبه. 3. اسپاگتی تازه: 450 گرم. 4. جعفری تازه ریز خرد شده: 3 قاشق غذاخوری. 5. نمک: به میزان لازم. 6. فلفل: به میزان لازم. طرز تهیه اسپاگتی روغن زیتو ...

آشنای با روش تهیه اسپاگتی روغن زیتون و سیر

اسپاگتی

مدت زمــان طـــــــبخ : 10 دقیقه
مناسب برای تعداد : 4 نفر
 
جدول ارزش غـذایی
کالری برای یک نفر : 129 کالری
چربی برای یک نفر : 8.20 گرم
پروتئین برای یک نفر : 2.00 گرم
کربوهیدرات برای یک نفر : 12.50 گرم

مواد لازم جهت تهیه اسپاگتی روغن زیتون و سیر

1. روغن زیتون: 125 میلی لیتر
2. سیر له شده: 3 حبه
3. اسپاگتی تازه: 450 گرم
4. جعفری تازه ریز خرد شده: 3 قاشق غذاخوری
5. نمک: به میزان لازم
6. فلفل: به میزان لازم

طرز تهیه اسپاگتی روغن زیتون و سیر

یک قاشق غذاخوری از روغن زیتون را نگه داشته و مابقی آن را در یک قابلمه متوسط داغ نمایید. سیر و مقداری نمک به آن افزوده و روی حرارت ملایم سرخ نمایید. مخلوط را گهگاه به هم زده تا به رنگ طلایی درآید. سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید. اجازه ندهید سیر بسوزد چرا که طعم آن تلخ می شود. (در صورتی که سیر سوخت, تمام مراحل را از ابتدا انجام دهید).

2. در همین فاصله, قابلمه بزرگی محتوی آب و کمی نمک را به جوش بیاورید . اسپاگتی را به همراه یک قاشق روغن زیتونی که نگه داشته بودید داخل قابلمه ریخته و به مدت 2 تا 3 دقیقه یا هر زمان که اسپاگتی نرم شود ولی زیر دندان بیاید, بپزید. اسپاگتی را آبکش نموده و به قابلمه برگردانید.

3. مخلوط روغن و سیر را به اسپاگتی افزوده و هم بزنید تا تمام اسپاگتی به آن آغشته شود. فلفل و جعفری تازه خرد شده را بیافزایید و دوباره هم بزنید.

4. اسپاگتی روغن زیتون و سیر را داخل ظرف گرم مخصوص پذیرایی ریخته و بلافاصله سرو نمایید.آوای سلامتی
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه