در درست کردن این بستنی های یخی، سروکار آدم فقط با میوه های رنگارنگ است و فریزر.

حضرت امام رضا علیه السلام می فرمایند: هرکس در ماه شعبان هفتاد بار از خداوند طلب مغفرت نماید ، خداوند گناهانش را اگرچه به عدد ستارگان باشد می آمرزد.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، اگر قالب بستنی داریم یا لیوان‌ یک‌بار مصرف کاغذی یا پلاستیکی یا قالب یخ استوانه‌ای، برای تهیه این دو بستنی مشکلی نداریم. خوبی این نوع بستنی‌ها در کنار سالم بودن‌شان این است که دستگاه بستنی‌ساز- که معمولا آدم را دستپاچه می‌کند- لازم نیست. زمان‌شناسی هم نمی‌خواهد. سروکار آدم فقط با چند میوه دلخواه هست و فریزر. توت‌فرنگی، شاه‌توت، کیوی، طالبی، انبه، انگور، خیار و هر میوه رنگی و شاد و شنگولی که شما را به یاد تابستان می‌اندازد.


این نوع بستنی به نظرم یک پایه می‌خواهد. پایه‌اش باید مزه اصلی و غالب باشد. مثلا انبه کاملا له‌شده در مخلوط کن یا طالبی در حد آب‌طالبی یا توت‌فرنگی تروتمیز و لهیده در دستگاه. طبق معمول، مخالفت خودم را با هرگونه افزودنی برای شیرین کردن مصنوعی این آفرینش، اعلام می‌کنم.

 

تابستانتان را با بستنی های یخی رنگارنگ، خنک کنید - تصویر 1

 

بخش دوم این بستنی، میوه‌هایی است که رنگ و زیبایی تصویری و مزه‌ای به این معجون می‌دهند. بقیه میوه‌ها را می‌توانیم روی تخته آشپزخانه خیلی تمیز با چاقوی تیز ورقه ورقه کنیم. میوه‌های ریزتر و خردشده را وسط قالب می‌ریزیم. بعد می‌توانیم بغل لیوان‌های یک‌بار مصرف یا قالب‌ها، میوه‌هایی را که برش دادیم و نصف کردیم بگذاریم.

 

معمولا آن بخش پایه را که می‌ریزیم ممکن است کمی میوه‌ها جابه‌جا شوند که با چند حرکت می‌توان درست‌شان کرد. چوب بستنی را وسط می‌گذاریم و این مایع رنگی را در فریزر. می‌توانیم یک قالب را با دو مایع پایه، چند رنگ کنیم یا تک‌رنگ. می‌توانیم از برش‌های میوه‌ها طوری استفاده کنیم که در رنگ پایه، خودشان را بیشتر نشان دهند.

 

گوشه/ 2005

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه