انجیر بوی بد دهان را از بین می‌برد، استخوان را محکم می‌سازد، مو را می‌رویاند و درد را برطرف می‌کند و با بودن انجیر دیگر احتیاج به دارو نیست.

حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام: محفوظ بودن و پاكدامنى براى سلامتى زن مفيدتر است و زيبايى او را بادوام تر مى كند.

 
به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، امام صادق علیه السلام "هویج انسان را از قولنج و بواسیر ایمن می‌کند و قوای جنسی را افزایش می‌دهد. از امام موسی کاظم علیه السلام آمده است" خوردن هویج کلیه ها را گرم و قوای جنسی را تقوت می‌کند ".


امام علی علیه السلام فرموند:"کسی که صبح ناشتا بیست و یک دانه و مویز سرخ بخورد مریض نخواهد شد. امام صادق علیه السلام فرمودند: " مویز اعصاب را قوی می‌کند، رنج و خستگی را از بین می‌برد و نفس را نیکو می‌کند. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: " مویز بخورید، زیرا مویز صفرا و بلغم را از بین می‌برد، اعصاب را قوی می‌کند، خستگی و اندوه را برطرف می‌کند و انسان را خوش اخلاق می‌کند.


میوه ای در روی زمین محبوبتر از انار نزد پیغمبر (ص) نبود. امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: انار بخورید: "زیرا انار برای آدم گرسنه غذایی کافی و برای آدم سیر میوه‌ای است گوارا است".


امام رضا علیه السلام می‌فرمایند:"انجیر بوی بد دهان را از بین می‌برد، استخوان را محکم می‌سازد، مو را می‌رویاند و درد را برطرف می‌کند و با بودن انجیر دیگر احتیاج به دارو نیست".


حضرت محمد صلی الله علیه می‌فرماید: "کسی که سه روز ناشتا "به" بخورد ذهن او صاف و حلم و علم او بسیار می‌شود و از فکر شیطان و شیطانیان محفوظ می‌ماند. همچنین، امام صادق می‌فرمایند: "خوردن «به» برای ضعف قلب بسیار مفید است، معده را پاک، ذهن را زیاد، آدم ترسو را شجاع می‌کند. امام صادق می‌فرمایند: "به" غم شخص اندوهناک را از بین می‌برد، همچنان که دست، عرق پیشانی را می‌زداید.

 

سلامانه / 2020

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه