معمولاً همه عادت كرده اند از كلم بروكسل براي تزئين استفاده كنند اما در اينجا من با استفاده از هويج و گوشت چرخكرده تهيه يك خوراك فوري و خوشمزه از اين سبزي را برايتان مينويسم.در ادامه مواد لازم و طرز تهیه را به طور کامل توضیح می دهیم.

مواد لازم :
ـ گوشت چرخ كرده گوساله يا مرغ یا گوسفند
ـ هويج درشت ۲ عدد 
ـ كلم بروكسل ۱۰ الي ۱۲ عدد 
ـ نمك و فلفل سياه به مقدار لازم 
ـ پياز داغ ۲ قاشق سوپخوري يا يك عدد پياز
ـ رب گوجه فرنگي ۱ قاشق غذا خوري
ـ سير ۱ حبه


طرز تهيه :
معمولاً همه عادت كرده اند از كلم بروكسل براي تزئين استفاده كنند اما در اينجا من با استفاده از هويج و گوشت چرخكرده تهيه يك خوراك فوري و خوشمزه از اين سبزي را برايتان مينويسم.
برگهاي پلاسيده كلم بروكسل را جدا كنيد وهويج را به شكل مورب حلقه حلقه كنيد ظرف پر از آبي را روي شعله بگذاريد بعد از اينكه جوش آمد كلم بروكسل و هويج را در آب بريزيد و در آخر نمك بزنيدوصبر كنيد تا پخته شود .بعدگوشت چرخ كرده را با يك عددپياز خرد شده و سير و روغن زيتون كمي تفت دهيد سپس نمك و فلفل و زردچوبه و يك ليوان آب و رب گوجه فرنگي اضافه كنيدوزماني كه آب آن تبخير شد و گوشت پخته شد شعله را خاموش كنيد .
در اين هنگام امتحان كنيد هويج و كلم بروكسل نيز پخته است روي صافي بريزيد تا آب آن جدا شود بعدهويج ها را دايره وار به شكل گل آفتابگردان بچينيد و يك لايه گوشت در وسط آن وكلم بروكسل را در وسط اين گل بگذاريدکه يك تزئين ساده و زيبا و اشتها برانگيز شود. اين غذا ظرف ۳۰ دقیقه درست شده و يك غذاي فوري و خوشمزه است . دوستان دانشجو و افرادی که فرصت کمی برای تهیه غذا دارند این غذا را امتحان کنند .

    
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه