لوبیا سفید خشک در بسیاری از خورش ها و خوراک های ایتالیایی، اسپانبایی، فرانسوی و یونانی به چشم می خورد، به خصوص در غذاهایی که در طول فصل زمستان طبخ می شوند.

لوبیا سفید خشک در بسیاری از خورش ها و خوراک های ایتالیایی، اسپانبایی، فرانسوی و یونانی به چشم می خورد، به خصوص در غذاهایی که در طول فصل زمستان طبخ می شوند.

مواد لازم و ترکیبات:
200 گرم لوبیا سفید خشک، یک شب خیس خورده
600 گرم گوشت بی استخوان، قطعات 5 سانتیمتری
یک عدد پیاز درشت، خلال شده
3 حبه سیر درشت، له شده
400 گرم گوجه فرنگی کنسروی
3 عدد فلفل دلمه ای سبز، دانه گرفته و خلال شده
پوست رنده شده یک عدد پرتقال بزرگ
نمک و فلفل
جعفری ریز خرد شده برای تزیین

طرز تهیه:
1) لوبیا سفید را از آبی که در آن خیس داده اید، بیرون آورده و آبکش کنید و روی حرارت در ظرفی پر از آب قرار دهید و بگذارید به جوش آمدهو به مدت 10 دقیقه قل بزند. حرارت را کم کنید و 20 دقیقه دیگر بچوشانید، سپس آن را آبکش کرده و کنار بگذارید.
2)مقداری روغن کف ماهیتابه بریزید و آن را روی حرارت متوسط گرم کنید. تکه های گوشت را در آن سرخ کنید گوشت ها را از قابلمه بیرون بیاورید.
3)در صورت لزوم، یک قاشق غذاخوری دیگر روغن به ماهیتابه اضافه کنید و پیاز را به مدت 3 دقیقه در آ سرخ کنید. سیر را اضافه کرده و 2 دقیقه دیگر تفت دهید. سپس گوشت های سرخ شده را به ماهیتابه برگردانید.
4)گوجه فرنگی ها را به ماهیتابه اضافه کنید و بگذارید تا مواد به جوش بیایند. سپس حرارت را کم کرده و فلفل های خرد شده، پوست پرتقال و لوبیا های پخته و آبکش شده را همراه کمی نمک و فلفل داخل ماهیتابه بریزید.
5)کلیه محتویات ماهیتابه را همراه آب مواد، داخل یک قابلمه ریزید.
6)درب قابلمه را ببندید و آن را در فری که از قبل گرم شده روی حرارت 180 درجه سنتیگراد یا 350 درجه فارنهایت و یا عدد 4 فرهای گازی به مدت 45 دقیقه قرار دهید تا لوبیا و گوشت به خوبی نرم شده و بپزند. جعفری خرد شده را روی غذا بپاشید و آن را بلافاصله سرو نمایید.

نوش جان!!!!
 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه