نصف روغن را در قابلمه ای ریخته، یک عدد پیاز را ریز خرد کرده و در روغن ریخته، به مدت ۵ دقیقه با حرارت ملایم تفت دهید تا نرم شود، سپس تکه های مرغ را افزوده و تفت دهید تا طلائی شوند.در ادامه مواد لازم و طرز تهیه را به طور کامل توضیح می دهیم.

مواد لازم برای ۴ نفر:

روغن زیتون: ۶ قاشق غذاخوری
پیاز کوجک: ۲ عدد
سینه مرغ: ۲ عدد، قیمه شده
باقلا سبز کوچک و دو نیم شده: ۲۰۰ گرم
آب مرغ: ۲ و ۴/۱ پیمانه
زردچوبه: ۱ قاشق چایخوری
دارچین: ۲/۱ قاشق چایخوری
جوز هندی: ۴/۱ قاشق چایخوری
بادنجان متوسط: ۲ عدد
گوجه فرنگی: ۴ تا ۶ عدد
سیر: ۲ حبه، له شده
نعناع خشک: ۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل: به مقدار لازم

طرز تهیه:
* نصف روغن را در قابلمه ای ریخته، یک عدد پیاز را ریز خرد کرده و در روغن ریخته، به مدت ۵ دقیقه با حرارت ملایم تفت دهید تا نرم شود، سپس تکه های مرغ را افزوده و تفت دهید تا طلائی شوند.

* باقلا را که از قبل تمیز کرده و آنرا دو نیم کرده اید، همراه با آب مرغ اضافه کرده، درب ظرف را گذاشته و با حرارت ملایم به مدت ۴۰ دقیقه بپزید تا باقلا و مرغ ها پخته شده و آب خورش باندازه یک استکان بماند.
* در ماهیتابه ای مابقی روغن را ریخته و روی حرارت متوسط قرار داده، بادنجان ها را با پوست خوب شسته، خرد کرده و همراه با یک پیاز باقیمانده که خرد کرده اید، تفت دهید تا قهوه ای روشن شوند، سپس سیر و گوجه های خرد شده و نعناع را افزوده، نمک و فلفل آنرا تست کرده و مخلوط را از روی حرارت برداشته، کنار بگذارید.
*برنج را به روش همیشگی دم کنید. هنگام سرو غذا، مخلوط بادنجان را به خورش اضافه کرده و در ظرف دلخواه کشیده، با کمی نعناع یا سبزی تازه تزئین نموده و همراه با برنج سرو نمائید.

نکات

می توانید در این خورش از ۲ قاشق آب گوجه فرنگی غلیظ نیز استفاده کنید.

اگر از باقلای خشک استفاده می کنید، بهتر است آنها را از قبل کمی نیم پز کرده و سپس مورد استفاده قرار دهید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه