این معجون تمام نیاز بدن شما برای داشتن ذهنی آرام و پر قدرت را برطرف خواهد کرد.

حدیث هفته/ امام على علیه السلام : امانتدارى روزى مى آورد و خیانت در امانت فقر.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، همه ما در زندگی ماشینی کنونی به دنبال راه طبیعی برای سالم زندگی کردن هستیم. یکی از مواردی که خیلی از ما با آن سر و کار داریم، قدرت تفکر، تمرکز، آرامش اعصاب و روان است. اگر توفیق چندانی در این موارد نداشته اید، دیگر نگران نباشید. معجون عسل و کنجد تمام نیاز بدن شما برای داشتن ذهنی آرام و پر قدرت را برطرف خواهد کرد.

 

خواص کنجد:

دانه کنجد دارای مواد معدنی بسیاری مانند مس، منیزیم، کلسیم، آلومینوم، کرم، کلرورسدیم، سیلیس، آهن، فسفر، نیکل و ماده پروتئینی مهم لیزین، هورمون نباتی (لیستسن)، چربی و۶۰ درصد روغن می باشد. این گیاه خستگی فکری را کاهش داده و بهترین غذا برای افرادی است که باید کارهای فکری مانند طراحی و درس خواندن انجام دهند. لیستین موجود در کنجد یک نوع چربی حاوی فسفر است که نه تنها یکی از ضروری ترین مواد مورد نیاز اعصاب است بلکه مغز و غدد بدن نیز نیاز زیادی به آن دارند حتی تقویت حافظه انسان نیز نیاز زیادی به این ماده دارد.

 

۲۸ درصد مغز را لیستین تشکیل میدهد و مغز انسان بیش از سایر حیوانات از این ماده تشکیل شده است لذا راز موفقیت و پیشرفت ها مرهون همین لیستین است. مقدار خوراک طبی آن برای هر نفر معمولی ۱۵ گرم است. البته در خوردن آن نباید زیاده روی شود زیرا کنجد دیر هضم است و افراط در خوردن باعث خارش اعضا و بوی بد دهان می شود. برای خنثی کردن این آثار نامطلوب باید کنجد را با مکمل های دیگری مانند عسل مصرف کرد.

 

 

معجونی خوشمزه که حافظه شما را تقویت می کند - تصویر 1

 

خواص عسل :

نتیجه آزمایش ها و تحقیقات دانشمندان، نشان دهنده ی این است که عسل نقش به سزایی در تقویت حافظه دارد. وجود ویتامینD موجود در عسل کلسیم و فسفر بدن را تنظیم می کند، در نتیجه حافظه تقویت می شود. از طرفی سمغ موجود در عسل نمی گذارد جدار عروق سفت شود و آن را نرم نگه می دارد و در نتیجه مواد غذایی بهتر به مغز و اعصاب می رسد و مطالب بهتر در حافظه می ماند.

 

طرز تهیه معجون عسل و کنجد:

مقداری زعفران دم کرده را به عسل و کنجد اضافه کرده خوب بهم بزنید. البته مقدار زعفران نباید آنقدر زیاد باشد که عسل را شل کند. مثلا یک قاشق غذاخوری زعفران برای یک شیشه کوچک کافی است. نیم ساعت که از ترکیب این مواد گذشت کنجدها بر روی معجون می آیند و فقط هنگام مصرف آن را خوب به هم بزنید و روزی یک قاشق از این معجون مقوی، مفید و در عین حال کم کالری را بنوشید.

معجونی خوشمزه که حافظه شما را تقویت می کند - تصویر 2

 

طرز تهیه معجون عسل و دارچین:

استفاده مرتب از این معجون از عوارض پیری می کاهد. ۴ قاشق عسل، ۱ قاشق پودر دارچین و ۳ فنجان آب را بجوشانید و مانند چای آماده کنید. این نوشیدنی را ۳ الی ۴ بار در روز بنوشید. این نوشیدنی پوست را نرم و تازه نگه می دارد و از پیری جلوگیری می کند. همچنین در سرماخوردگی عادی یا سخت باید ۱ قاشق غذاخوری آب ولرم با کمتر از ۱ قاشق و نیم پودر دارچین برای سه روز استفاده شود. این ترکیب تاثیر زیادی بر سرفه های مزمن دارد.

 

ایران جوان/ 2005

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه