ابتدا سیب زمینی,کرفس,هویج و فلفل دلمه را نگینی خرد میکنیم,سپس آب را جوش آورده و تمامی مواد خرد شده را به همراه زیره,نمک,فلفل و عصاره قارچ به آب در حال جوش اضافه میکنیم و با شعله کم بمدت 30دقیقه میگذاریم تا پخته شود. در ادامه مواد لازم و طرز تهیه را به طور کامل توضیح می دهیم.

موادلازم:
اسپاگتی = 100 گرم آبکش شده
تخم مرغ = 6 عدد
هویج = 1 عدد بزرگ
کرفس = 1 ساقه متوسط
سیب زمینی = 2 عدد متوسط
فلفل دلمه = 1 عدد کوچک
عصاره قارچ کالیلا بلانکا = 1 عدد
رب گوجه فرنگی = 1 ق غذاخوری
زیره = 1 ق چای خوری
نمک و فلفل = به میزان لازم

طرز تهیه:
ابتدا سیب زمینی,کرفس,هویج و فلفل دلمه را نگینی خرد میکنیم,سپس آب را جوش آورده و تمامی مواد خرد شده را به همراه زیره,نمک,فلفل و عصاره قارچ به آب در حال جوش اضافه میکنیم و با شعله کم بمدت 30دقیقه میگذاریم تا پخته شود. اسپاگتی را در ظرفی دیگر بمدت 10دقیقه میگذاریم تا بپزد سپس آبکش میکنیم.
هر دو ظرف را پس از پختن موادشان در آبکش ریخته تا آب آنها گرفته شود. 4عدد از تخم مرغ ها را با رب گوجه فرنگی مخلوط میکنیم و در تابه رژیمی ریخته سپس مواد خرد شده را روی تخم مرغ ربی پهن کرده و اسپاگتی را به همین ترتیب اضافه میکنیم,در انتها 2عدد تخم مرغ را هم زده و روی دیگر مواد میریزیم,تابه رژیمی را روی شعله گذاشته تا با حرارت کم بپزد.

دلیل استفاده از تابه رژیمی به خاطر استفاده نکردن از روغن و سهولت در پخت هر دو طرف این خوراک لذیذ است,در صورت نداشتن تابه رژیمی از تابه معمولی تفلون هم میتوان استفاده نمود.
این خوراک لذیذ را میتوان با نان برای 4 نفر و بدون نان برای 2 نفر سرو نمود.

این خوراک کاملا ابتکار خودمان بوده و نام آنرا خودمان انتخاب کرده ایم.
دستور پخت و نام این خوراک محفوظ میباشد.
  
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه