آرد نخود و آب ولرم را مخلوط و با چنگال آن را به هم بزنيد. زعفران حل شده و تره خرد شده را هم اضافه كنيد. سپس تخم مرغ ها، نمك، ادويه و فلفل را چند دقيقه اي هم بزنيد و به مواد قبلي اضافه كنيد.در ادامه مواد لازم و طرز تهیه را به طور کامل توضیح می دهیم.

مواد لازم :
آرد نخود خام200 گرم
تره خرد كرده1 فنجان
آب ولرم1 استكان كوچك
تخم مرغ 2 عدد
زعفران سائيده آب كرده يك قاشق غذاخوري
فلفل قرمز پودر شده نصف قاشق چايخوري
نمك و فلفل و ادويه به قدر دلخواه

طرز تهيه: 
آرد نخود و آب ولرم را مخلوط و با چنگال آن را به هم بزنيد. زعفران حل شده و تره خرد شده را هم اضافه كنيد. سپس تخم مرغ ها، نمك، ادويه و فلفل را چند دقيقه اي هم بزنيد و به مواد قبلي اضافه كنيد.
بعد از داغ شدن روغن در ماهيتابه، مواد مخلوط شده كوكو را با قاشق كم كم برداشته و در روغن سرخ كنيد يا اينكه مي توان، تمام مواد را يكباره در ماهيتابه بريزيد و دو طرف آن را سرخ كنيد. سپس آن را در ديس چيده و با سس گوجه فرنگي آن را سرو كنيد. در صورت تمايل مي توانيد، مقدارفلفل را بيشتر كنيد.

نكات تغذيه اي : 
دوستان عزيز، درخواص آرد نخود ، آنچه بسيار قابل توجه است، محتواي پتاسيم بالاي آن است. هر100 گرم آن 800 ميلي گرم پتاسيم دارد. حتماً مي دانيد هر چه پتاسيم غذا نسبت به سديم آن بيشتر باشد، در كاهش فشار خون مؤثر است. بنابراين افرادي كه مبتلا به فشار خون بالا هستند، اين غذا را كم نمك تهيه كنند كه غذاي مناسبي براي آنها خواهد بود. آرد نخود حاوي مقدار قابل توجهي از ويتامينهاي B1 و B2 است و ميزان آهن موجود در آن نيز قابل توجه است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه