معمولا برای استفاده هم زمان بادمجان و پاستا از رب گوجه نیز استفاده می شود. اما در این دستور نیازی به رب نیست. در عوض از پیاز قرمز، سیر، اسفناج، نعنا و روغن زیتون استفاده می کنیم و آن را با ماکارونی و خرده پنیر فتا سرو می کنیم.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 

برترین ها: برای این غذا از بادمجان بزرگ و سفت استفاده کنید تا شکل خود را حفظ کند و از له شدن آن حین تفت دادن جلوگیری شود. مزه نعنا اهمیت چندانی ندارد. می توان بجای آن از پونه کوهی یا آویشن استفاده کرد.

زمان ته��ه: 15 دقیقه

زمان پخت و پز: 25 دقیقه

تعداد: 3 تا 4 نفر

مواد لازم:

- 400 گرم ماکارونی نواری یا فتوچینی

- نمک و فلفل سیاه

- نیم کیلو گرم بادمجان، نگینی خرد شده

- 5 قاشق غذاخوری روغن زیتون

- یک پیاز قرمز متوسط، خلالی

- سه حبه سیر رنده شده

- دو پیمانه اسفناج

- 5 تا 6 عدد برگ نعنا خرد شده

- 60 گرم پنیر فتا، خرد شده

پاستا و بادمجان، پنیر فتا، نعناع

طرز تهیه

1- قابلمه را از آب پر کنید و به ازای هر لیتر آب 1 قاشق نمک بیافزایید و بگذارید بجوشد.

2- در این فاصله بادمجان ها را تفت دهید.

3- سه قاشق غذاخوری زیتون را در یک تابه تفلون بزرگ روی حرارت زیاد بگذارید. پس از داغ شدن روغن، بادمجان های نگینی را اضافه کنید. باید مطمئن شوید که روغن داغ است. بادمجان را به آرامی هم بزنید تا بطور یکدست طلایی شود. در حین سرخ شدن کمی نمک اضافه کنید. سرخ شدن بادمجان حدود 8 تا 10 دقیقه زمان می برد. بادمجان ها رادر کاسه بریزید و کنار بگذارید.

4- حدود 3 قاشق غذاخوری زیتون را در تابه بزرگ بریزید و پیازها را در آن تفت دهید تا طلایی شوند.

5- ماکارونی را در آب جوش بریزید. در قابلمه را باز بگذارید و حدود ده دقیقه بگذارید در آب بجوشد و دقت کنید زیاد نرم یا له نشود.

6- در این مرحله، سیر خرد شده را به پیازها در تابه بیافزایید. 1 دقیقه آنها را تفت دهید. سپس، برگ های اسفناج را اضافه کنید و تا زمانی هم بزنید که آب بیندازند. سپس بادمجان و نعنا را بیافزایید و با هم مخلوط کنید و بعد از روی شعله بردارید.

7- وقتی پاستا آماده شد، نصف پیمانه از آب آن را کنار بگذارید و مارکارونی را آبکش کنید. سپس آن را به مخلوط بادمجان، پیاز، و اسفناج اضافه کنید. نصف فنجان آب ماکارونی را نیز به تابه و مواد اضافه کنید.

8- پنیر خرد شده را به بقیه مواد اضافه و مخلوط کنید و کمی فلفل روی آن بپاشید و سرو کنید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه