طرز پخت کوکوی مجلسی فوق العاده خوشمزه را برای شما در متن زیر بیان می کنیم.

امام علی (ع) فرمود: زیاده روی در سرزنش نمودن ، آتش لجاجت را شعله ور می کند.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، دستور پخت این کوکو به شیوه زیر می باشد:

 

مواد لازم لایه سبزی:

سبزی کوکو................................................................... 500 گرم

تخم مرغ......... ..............................................................   5 عدد

زرشک شسته و خشک شده...........................................  یک ق غ

مغز گردو نگینی خرد شده...............................................      2 ق غ

نمک و فلفل..................................................................        کمی

دارچین..................................................................... یک دوم ق چ

مواد لازم لایه گوشتی

گوشت دوبار چرخ شده.................................................... 350 گرم

رب گوجه فرنگی............................................................. 2    ق غ

پیاز.............................................................................. یک عدد

تخم مرغ.......................................................................     5 عدد

سیر............................................................................   چند حبه

نمک و فلفل..................................................................       کمی

دارچین......................................................................... مقداری

 

مواد لازم لایه سیب زمینی

سیب زمینی متوسط....................................................... 3 عدد

تخم مرغ....................................................................... 5 عدد

نمک و فلفل.................................................................. کمی

 

طرز تهیه:

سبزی کوکو شامل تره، جعفری، شوید، و نعناع است که مقدار تره از همه بیشتر است و مقدار شوید و نعناع کم است.

 

لایه گوشتی

ابتدا گوشت را داخل تابه می ریزیم و یک قاشق روغن زیتون برای اینکه گوشت دون دون نشود و دو تا سه قاشق آب می ریزیم تا هم گوشت گلوله گلوله نشود و می گذاریم گوشت با این مواد بپزد. وقتی گوشت کاملاً سرخ شد یعنی آب گوشت کشیده شد پیاز را که از قبل رنده کرده و سرخ کرده بودیم به گوشت اضافه می کنیم.

 

اگر تمایل داشتیم از سیر استفاده کنیم سیر را در آخر به پیاز که سرخ می شود اضافه کرده و کمی با پیاز سرخ می کنیم البته خیلی کم سرخ می کنیم و سیر را باید پوره کنیم.وقتی گوشت تفت خورد پیاز داغ و رب را اضافه کرده و کمی نمک و ادویه می زنیم و کمی با هم تفت می دهیم و از روی حرارت برمیداریم می گذاریم تا کمی خنک شود.

 

گوشت نباید سرخ شود آب آن که تمام شد کمی تفت می دهیم.

 

لایه سبزی

ابتدا سبزی کوکو را خیلی ریز خرد کرده سبزی تازه را هم باید آبش را بگیریم یعنی سبزی باید کاملاً خشک باشد و بعد خرد کنیم تا آب نداشته باشد.اگر سبزی را داخل فریزر نگه داشته ایم و می خواهیم برای کوکو استفاده کنیم باید سبزی را سرخ کنیم تا آب نیندازد.

 

این سبزی را بدون روغن تفت می دهیم تا آب سبزی کشیده شود اگر در حد یک قاشق روغن به آن اضافه کردیم هم اشکال ندارد.تخم مرغ ها را داخل ظرف مناسب می شکنیم و با چنگال کمی باز می کنیم و بعد سبزی را به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم و بعد زرشک و گردو را نیز می ریزیم و کاملاً هم می زنیم.

 

هرچقدر مواد کوکو را بیشتر هم بزنیم بهتر و تردتر میشود مخصوصاً این کوکو که داخل روغن ندارد.کمی نمک و فلفل و دارچین اضافه کرده و هم می زنیم.

 

لایه سیب زمینی

اول سیب زمینی ها را آب پز میکنیم و پوستش را میگیریم و با رنده ریز رنده می کنیم و بعد تخم مرغها را اضافه کرده و نمک و فلفل و دارچین میزنیم و کاملاً مخلوط می کنیم.

 

اگر بخواهیم از برش استفاده کنیم و کوکو را ببریم می توانیم داخل سینی بگذاریم این مواد برای سینی 30 در 40 است و اگر می خواهیم از تابه استفاده کنیم داخل فر نگذاریم یک تابه گرد به قطر 35 سانتی متر استفاده می کنیم.

 

اگر روی گاز می پزیم با حرارت خیلی ملایم اول یک لایه می ریزیم در تابه را می بندیم وقتی کمی کوکو خودش را گرفت لایه بعدی را می ریزیم و همینطور ادامه می دهیم تا لایه آخر تمام شود.

 

این کوکو نیاز به برگرداندن روی حرارت ندارد.

 

یک ظرف تفلون را چرب میکنیم.

ترتیب ریختن مواد داخل ظرف فر دست خودمان است که کدام لایه اول و کدام دوم و سوم باشد در اینجا ابتدا لایه سبزی را داخل ظرفی که چرب کرده ایم می ریزیم و صاف می کنیم این لایه باید برود داخل یا روی حرارت بسیار ملایم و اگر در فر برود بهتر است با حرارت 160 تا 165 درجه به مدت فقط 10 دقیقه تا این لایه فقط خودش را بگیرد وقتی دست به آن زدیم اگر به دست نچسبید برمیداریم.

 

از همان اول طبقه بالا میگذاریم چون این مواد 35 دقیقه باید داخل فر باشند تا لایه زیری نسوزد.لایه سیب زمینی را میریزیم بعد از ده دقیقه ظرف را از فر بیرون آورده و لایه گوشت را میریزیم و دوباره 10 تا 15 دقیقه داخل فر میگذاریم تا روی کوکو سرخ شود.

 

کوکوی آماده شده را داخل ظرف می کشیم و با تربچه و برگ نعناع تزئین می کنیم.اگر روی گاز درست کنیم باید از شعله پخش کن استفاده کنیم تا مواد داخل تابه نسوزد.فر را باید 15 تا 20 دقیقه قبل با همان درجه روشن کنیم تا گرم شود.

 

کوکو به شکل رولت

اگر خواستیم این کوکو را به شکل رولت درست کنیم باید در همان سینی 30 در 40 مواد را نصف کنیم و خیلی نازک می ریزیم و مثل قبل در فر آماده می کنیم اما در این مدل بین هر لایه 5 دقیقه زمان می دهیم و مثل آن اول سبزی بعد سیب زمینی و در آخر گوشت را می ریزیم.

 

وقتی سینی را از فر بیرون آوردیم یک سینی دیگر روی مواد میگذاریم تا مواد نرم شود و بعد روی کاغذ روغنی برمیگردانیم و مثل شیرینی رولت کرده و برش میزنیم.

 

کوکو به شکل کراکت

اگر مواد کوکو اضافه باشد شکل دیگری نیز میتوان به این مواد داد که  که از مواد پوره سیب زمینی وقتی که تخم مرغ کمتری اضافه کرده ایم یعنی برای 4 تا سیب زمینی دو عدد تخم مرغ اضافه کرده ایم و مواد سفت است و راحت داخل دست شکل می گیرد اگر یک مقدار هم احساس کردیم شل است از مقدای آرد سیب زمینی یا آرد ذرت استفاده می کنیم تا کمی سفت شود و راحت قابل شکل گیری باشد.

 

بعد از اینکه مواد آماده شد از مواد گوشتی که میتوان به آن کمی جعفری خرد شده و فلفل دلمه ای یا حتی قارچ ریز خرد شده هم اضافه کرد مواد را داخل دست گرد کرده و یک قاشق از مواد مخلوط شده را داخل آن می ریزیم و مواد را مثل کوفته گرد کرده و داخل دست شکل می دهیم که هم شکل هویج در اینجا درست کرده هم شکل گلابی و هم شکل سیب هم می توان درست کرد و داخل آرد سوخاری یا نان خشک کوبیده می غلتانیم و داخل تخم مرغ نیز غلتانده و داخل روغن سرخ می کنیم.

 

ایران مطلب/ 2014

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه