شكلات تخته‌اي مناسب براي شكلات‌هاي مغزدار را مي‌توانيد از فروشگاه‌هاي لوازم قنادي تهيه كنيد و با توجه به علاقه خود و خانواده‌تان نمونه تلخ، شيرين يا شيري آنها را بخريد. خريد اين شكلات‌هاي تخته‌اي از نظر اقتصادي به صرفه است؛ در غير اين صورت مي‌توانيد شكلات‌هاي تخته‌اي موجود در سوپر ماركت‌ها را تهيه كنيد كه براي استفاده خوراكي عادي تهيه شده‌اند.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل - مهشید امیری: شكلات تخته‌اي مناسب براي شكلات‌هاي مغزدار را مي‌توانيد از فروشگاه‌هاي لوازم قنادي تهيه كنيد و با توجه به علاقه خود و خانواده‌تان نمونه تلخ، شيرين يا شيري آنها را بخريد. خريد اين شكلات‌هاي تخته‌اي از نظر اقتصادي به صرفه است؛ در غير اين صورت مي‌توانيد شكلات‌هاي تخته‌اي موجود در سوپر ماركت‌ها را تهيه كنيد كه براي استفاده خوراكي عادي تهيه شده‌اند.

شكلات مغزدار تلخ

مواد لازم:

  •    شکلات تخته‌ای تلخ 300 گرم
  •     روغن مایع 1 قاشق سوپخوری
  •     اسپری طلایی یا رنگی به دلخواه

مواد میانی:

  •     گردوی پودرشده یک‌چهارم پیمانه
  •     خامه صبحانه یک‌چهارم پیمانه
  •     شکلات تخته‌ای شیری 100 گرم

طرز تهیه مواد میانی:

1. شکلات تخته‌ای و خامه را روی حرارت غیرمستقیم ذوب کنید تا یکدست شود. گردوی پودرشده را اضافه کنید و به مدت 20 دقیقه در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد.

2. شکلات تخته‌ای تلخ را به همراه روغن مایع روی حرارت غیرمستقیم بگذارید و هم بزنید تا ذوب شود؛ لازم به ذکر است که روغن مایع باعث براق شدن شکلات می‌شود.

3. سپس یک قالب شکلات سیلیکونی با طرح دلخواه انتخاب و  نصف قالب را پر کنید؛ از مواد میانی که طبق دستور گفته شده آماده کردید، به اندازه یک فندق یا نخودچی وسط قالب بگذارید و باقیمانده شکلات را روی آن بریزید تا قالب پر شود. سپس به مدت دو دقیقه در یخچال بگذارید تا بسته شود. درآخر از قالب جدا کنید و روی آن را در صورت دلخواه اسپری بزنید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه